Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda uroda

Typy urody pory roku – czyli 4 typy urody

Data publikacji 18 lipca 2022

Po dokonaniu analizy kolorystycznej naszej cery, każdej kobiecie prościej jest dobrać odcień kosmetyków do makijażu, kolor ubrań czy biżuterii. Poniżej zostały opisane 4 typy urody, utożsamiane z wiosną, latem, jesienią i zimą. Poznaj ich dokładną charakterystykę!

Typy urody pory roku – wiosna

Jeśli chodzi o karnację u osoby o takiej urodzie, jest ona bardzo ciepła i delikatna, skóra blada i nie raz lekko żółtawa. Może też być koloru miodowego, brzoskwiniowego lub beżowego. Osoba opala się na brązowo a wiosną mogą pojawiać się piegi.

 Kolor włosów jest różnorodny, mimo to najczęściej są jasne i dominuje blond w różnych odcieniach. Zazwyczaj są w kolorze złoto brązowym, miodowym, złotym, czy marchewkowo rudym.

 Taka osoba raczej nie ma intensywnego koloru oczu. Są one czyste, najczęściej w kolorze zielonym, błękitnym czy jasno brązowym.

 Jeżeli chodzi o makijaż, usta warto podkreślić pudrowym różem, zaś oczy kolorami pastelowymi.

 Należy unikać kolorów takich jak śnieżna biel, czerń, brązu i granatu.

Uroda letnia

Osoby o takim typie urody mają cerę delikatną, jasną lub blado-beżową. Cera jest odcieniu różowego lub lekko szarawego.

Włosy mogą w każdym kolorze – od bardzo jasnych aż po ciemny popiel. Często nazywany też kolorem „mysim”.

Kolor oczu to zazwyczaj jasnoniebieski, jasnozielony, jasnoszary, szary lub piwny.

Tutaj najlepiej sprawdzi się delikatny makijaż, np. usta w kolorze delikatnego różu czy czerwieni, oczy zaś w jasnym brązie, błękicie lub turkusie.

Osoba o urodzie letniej zdecydowanie powinna unikać wszystkich kolorów jaskrawych i czarnych.

Typy urody pory roku – jesień

Kobiety o jesiennej urodzie często posiadają cerę pokrytą piegami a jej kolor to często jasny porcelanowy aż po oliwkowy.

Jeżeli chodzi o włosy, dominują tutaj rudości w każdym odcieniu. Sporadycznie pojawiają się również brązy, lecz zawsze znajdziemy tam przebijające się rude refleksy.

Kolor oczu to zazwyczaj brąz i zieleń. Kolory te są mocno nasycone i bardzo intensywne.

Makijaż idealnie dopełnią usta w kolorze jasnego różu lub bordo. Oczy warto podkreślić złotem lub brązem czy odcieniami miedzianymi.

Należy unikać koloru śnieżno białego i różowego.

Zimowy typ urody

Osoby o tym typie urody posiadają cerę bardzo jasną, z odcieniami różu lub błękitu. Muszą pamiętać, by uważać na słońcu, gdyż ich skóra może o wiele łatwiej ulec poparzeniu.

 Włosy najczęściej są koloru czarnego lub granatowo-czarnego. Mają odcień lekko popielaty, fioletowy lub brązowy. Bardzo rzadko spotyka się włosy w kolorze blond.

 Jeżeli chodzi o kolor oczu u osoby o urodzie zimowej, jest on intensywny. Zazwyczaj jest to brązowy, niebieski lub zielony.

 Jeżeli chodzi o makijaż, usta warto podkreślić intensywnymi kolorami np. fioletem, czerwienią czy różem. Oczy warto podkreślić odcieniami śliwki, granatu lub zimnego błękitu.

 Kobiety o takiej urodzie powinny unikać kolorów złotych i rudych.

Typy urody a pory roku – podsumowanie

Każda kobieta jest unikalna i piękna swój indywidualny sposób. Kolorystyczne typy urody porównywane do pór roku, to sposób który może pomóc określić Twój typ urody. Poprawne dobranie rodzaju i kolorów do naszej cery pozwoli w jak najlepszy sposób wykorzystać posiadane przez nas atuty.

Redakcja goldcare.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

pędzle do makijażu