Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle mity o faktoringu

4 najczęściej powtarzane mity o faktoringu

Data publikacji 27 września 2022


Faktoring to jedna z popularniejszych usług finansowych dla firm. Nic dziwnego, bo dzięki niej można w prosty sposób zadbać o płynność finansową swojego przedsiębiorstwa i uniknąć zatorów płatniczych. Wokół tego rozwiązania pojawiło się jednak sporo mitów. Oto 4 najczęściej powtarzane – przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak jest naprawdę!

MIT 1: Faktoring jest trudny do uzyskania

Niektórym przedsiębiorcom faktoring wciąż kojarzy się z wieloma dokumentami, skomplikowanymi wnioskami i miesiącami oczekiwania na decyzję. Na szczęście te czasy dawno minęły – dziś faktoring uzyskasz błyskawicznie, w prosty i wygodny sposób. 

Wystarczy wybrać odpowiednią instytucję finansową, która gwarantuje przyjazny sposób wypełniania wniosków – taką jak np. PragmaGO. W kilka kroków załatwisz wszystkie formalności i otrzymasz środki. Jak to działa?

W PragmaGO jest dostępny faktoring 100% online. Najpierw uzupełniasz internetowy formularz, w którym podajesz m.in. najważniejsze informacje o swojej firmie oraz oczekiwany limit faktoringowy. Weryfikacja trwa jedynie 1-2 dni. Później umowę otrzymujesz kurierem pod wskazany adres. Po jej odesłaniu i po akceptacji faktury przez Twojego kontrahenta PragmaGO przelewa Ci pieniądze. Cały proces jest więc bardzo szybki i wygodny, a Ty oszczędzasz sporo czasu m.in. na wypełnianiu dokumentacji. 

MIT 2: Faktoring to usługa windykacyjna

Faktoring NIE JEST windykacją ani sprzedażą zadłużeń. W tym przypadku nie sprzedaje się faktur, które są przeterminowane. Na czym dokładnie polega zatem ta usługa faktoringu? Faktoring to sposób na uzyskanie zamrożonej gotówki jeszcze przed terminem spłaty faktury. Najczęściej to rozwiązanie stosuje się w przypadku faktur z odroczonym terminem płatności, np. 30-90 dni.

Dzięki temu nie musisz czekać tak długo, aż Twój kontrahent przeleje pieniądze. Wystarczy sprzedać nieopłacone jeszcze faktury firmie faktoringowej i otrzymać środki niemal od razu. To doskonały sposób na to, by zapewnić swojej firmie płynność finansową. Gotówka nie jest zamrożona, a może dla Ciebie pracować. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel, np. bieżące wydatki, wynagrodzenie dla pracowników czy rozpoczęcie dużego zlecenia.

MIT 3: Faktoring jest tylko dla dużych firm

Jeszcze do niedawna faktoring był dostępny niemal wyłącznie w bankach – i rzeczywiście wówczas usługa była skierowana wyłącznie do dużych firm z długą historią kredytową. Dziś jest jednak zupełnie inaczej!

Takie instytucje finansowe jak PragmaGO kierują swoją ofertę do mikroprzedsiębiorców oraz firm z sektora MŚP. Dzięki temu z faktoringu mogą skorzystać niemal wszystkie firmy, które chcą szybko uzyskać dostęp do zamrożonej w nieopłaconych fakturach gotówki. 

Kto może wziąć faktoring w PragmaGO? To opcja dla Twojego przedsiębiorstwa bez względu na takie czynniki jak długość prowadzenia działalności, branża, liczba zatrudnianych pracowników czy forma prawna (spółka lub jednoosobowa działalność gospodarcza). 

MIT 4: Faktoring jest niezwykle kosztowny

Nie jest tajemnicą, że firma faktoringowa przelewa pieniądze w zamian za prowizję – nie jest to 100% wartości faktury. Wbrew pozorom faktoring bywa jednak po prostu tańszy niż skorzystanie z innych usług finansowych, np. kredytu. Nie jest to zatem tak drogie rozwiązanie – szczególnie biorąc pod uwagę wszystkie korzyści.

Czy faktoring to dobra opcja dla Twojej firmy? Tak, jeśli wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności, a wiesz, że pieniądze muszą pracować. Nie chcesz podpisywać umowy? Możesz też skorzystać z finansowania pojedynczych faktur i uzyskać dostęp do szybszej gotówki od czasu do czasu.

Redakcja goldcare.com.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Moc filmów reklamowych dla firm